oyuncak-hikayesi-1547561773.jpg

Oyuncak Hikayesi - Toy Story

Aslı Baran 15 Ocak 2019

Başlığı Paylaş

Oyuncak Hikayesi, 1995 yapımı geniş bütçeli animasyon filmidir. Oyuncakların gizli yaşamı, Pixar'ın olay yaratan animasyon filmi Toy Story ile gözler önüne geliyor. Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy'e hediye edilir. Andy oyuncakları çok fazla sever ve odasında bir çok oyuncağı vardır.

Filmin dikkat çeken yanı ise, Andy’nin oyuncaklarının konuştuğunu ve hareket ettiğini bilmemesidir. Oyuncakların Andy gelince, hareketsiz konumda olmalarından ötürü, fantastik bir film özelliği taşımaktadır. Yeni oyuncaklar, Buzzy’i sevmez ve onu kabullenmek istemez. Buzzy ise, son derece arkadaş canlısı ve oyuncakları seven bir yapıdadır. Buzzy daha sonra diğer oyuncaklar ile yakın bir arkadaşlık kurmuştur ve birlikte bir çok maceraya koşmuşlardır.


Oyuncak grubunun başından geçen olaylar hakkında, Andy’nin herhangi bir haberi yoktur. Böylece tüm sorumluluk Buzzy ve en yakın arkadaşı Kovboy’a kalmıştır. Birbirinden ilginç diğer oyuncaklar, yardımları ile ön plana çıkmıştır. Filmin yönetminliğini John Lasteter üstlenmiştir ve seslendirmeler, Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles gibi önemli isimler tarafından yapılmıştır. Film ülkemizde her kesime hitap etmiştir ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşmıştır. Ayrıca dünyada 8.9’luk IMDB puanın ulaşan ilk animasyon filmidir. 

Yorumlar ( 0 )