pitbull-1557831153.jpg

Pitbull

Efe Egeli 14 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

1981 doğumlu olan Pitbull ( asıl adı Armando Christian Rafael Pérez) küçüklüğünde şair Jose Marti’nin şiirlerini okuyarak ve Miami hip hop’ını takip ederek büyümüştür. ilk kez 2 Live Crew grubundan Luke’un Somethin’ Nasty adlı albümünde bulunan, Suck This Dick ve Lollipopadlı parçalarına konuk olan Pitbull, ertesi yıl Lil Jon & the East Side Boyz’un Kings of Crunk albümünde konuk sanatçı olarak yer aldı.

Sonraki yıllarda vizyona giren 2 Fast 2 Furious filminin soundtrack’ine de Oye adlı çalışmasını dahil eden müzisyen, aynı yıl ilk stüdyo albümünün çalışmalarına başladı.Daha sonra 2004 yılının Ağustos ayında TVT Records etiketiyle M.I.A.M.I. (Money Is a Major Issue ) adındaki ilk stüdyo albümünü piyasaya sürdü. O zamandan beri, yine TVT Records etiketi altında iki stüdyo albümü daha yayınladı. 

Pitbull, 2011 yılında Give Me Everything (Tonight) şarkısıyla piyasaya çıktı. Pitbull, 2011 yılında Jeniffer Lopezle yaptığı duet olan On The Floorşarkısıyla müzik piyasasında ses getirdi. Pitbull ft. Marc Anthony Rain Over Meşarkısıyla listelerde bir numaraya yükseldi. Ayrıca Shakira, Timbaland, Chris Brown, Nayer ve daha birçok başarılı şarkıcı ile düet de yapmıştır.

Yorumlar ( 0 )