PORSCHEPANAMERA-1552650218.jpg

Porsche Panamera

Melike Güney 15 Mart 2019

Başlığı Paylaş

Üst düzey Porsche teknolojisi, panamera aracında da kullanılmış ve estetik görünümüyle piyasaya sürülmüştür. Panamera aracı, üst segmentli araçlar arasında en çok tercih edilen araçtır. Bunun nedeniyse, üst düzey performansa sahiptir ve fiyatı diğer araçlara göre düşüktür. Aracın maksimum hız limiti saatte 310 kilometreye kadar ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca 0 kilometreden 100 kilometreye ulaşım süresi 3.9 saniyedir.

Bu kadar hızlı olan bir araç, son derece etkileyici bir konumda yer almasına zemin hazırlamıştır. Araç ayrıca yurt dışında da sıkça tercih edilmiştir. Göz alıcı ön paneli ve etkileyici yolcu kabini, kaliteli bir sürüş keyfi için tasarlanmıştır. Üst düzey teknoloji üzerine kurulan bu araç, yol tutuş olarak da istenileni vermiştir.


Panamera aracında yer alan fren diskleri ilk kez bu araçta kullanılmıştır ve üst düzey duraklamaya yardımcı olmaktadır. 4.0 litre 550 beygirlik motoru ve 8 PDK otomatik 4 çeker şanzımanı, aracın performans nitelikli bir araç olmasını sağlamıştır. Ayrıca aracın şehir içi kullanımında 13.1 litre, şehir dışı kullanımında 7.4 litre benzin tüketimi olmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi 9.5 litre olan bu araç, adeta bir spor araba özelliği göstermektedir. Dijital ön paneli, kalitenin doruklarda yaşandığını hissettirmektedir. 

Yorumlar ( 0 )