pug-1555318790.jpg

Pug Köpek Cinsi

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

İlk gördüğünüzde sevimliliği ile hayran olacağınız bu köpekler oldukça şirin görünümlü hayvanlardandır. Bu köpek cinsi buldoğa benzer bir ırktan gelmektedir. Yüzü ve kulakları siyah renktir. Bu köpeklerin yanaklarında benler bulunur ve bu onların çekici görünmesini sağlar. Sırtları düz bir şekildedir. Bu köpeklerin bacak kısımları düz bir şekildedir. Görünüm olarak neşeli ve mutlu olarak görünen köpeklerdir. Bu köpek cinsleri yapı olarak küçük olsa da yapılı görünmektedir.


Sahiplerine olan sadakatleri ile bilinirler. Bu köpekler oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Bu köpek cinsini satın almayı düşünüyorsanız onlarla etkinlik yapmayı ihmal etmemeniz gerekir. Bu köpeklere ceza vermek onları mutsuz eder ve sahiplerine küsmelerini sağlayabilir. Karakteristik yapıları genelde sakindir ama heyecanlı oldukları zamanlar da görülür. Bu köpekler ilgi ve sevgiden çok hoşlanırlar. Ortalama ömürler 12 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Bu köpekler bünye gereği zayıftırlar. 


Bu açıdan onları çok sıcak ve çok soğuktan korumanız gerekebilir. Yapıları gereği hareketli oldukları için bu köpeklere egzersiz yaptırmak yerinde olacaktır. Bakımları kolaydır. Tüyleri kısa olduğu için bakımı basittir. Arada tüylerini taramak ve gerektiğinde banyo yaptırmak yeterli olacaktır. Mevsimsel olarak bu köpek cinsleri fazla tüy dökmektedir. Bu açıdan bu köpek cinsini evinizde besleyeceğiniz zaman dikkatli olmalısınız.

Yorumlar ( 0 )