robert pattinson-1551189372.jpg

Robert Pattinson

Melike Güney

Başlığı Paylaş

En yakışıklı vampir kimdir denildiğinde eminiz ki sizler de Robert Pattinson diyeceksiniz. 13 Mayıs 1986 Londra doğumlu olan Pattinson 1.85 boyunda mavi-gri gözlü son derece yakışıklı bir aktör. Harry Potter ve Twilight serileri ile üne kavuşan Pattinson modellik te yapan biri olup aynı zamanda müzisyen ve yapımcıdır.

Halen Twilight serisinde birlikte oynadığı Kristen Stewart ile birliktedir. İki kız kardeşi olan oyuncunun annesi bir mankenli ajansında çalışıyormuş. Belki de bu durumun yarattığı avantajla olsa gerek 2008 yılına kadar mankenlik yaptı.

2004 yılında yardımcı oyuncu olarak rol aldığı Ring Of The Nibelungs ilk oyunculuk deneyimi oldu. Harry Potter ve Ateş Kadehi serisinde Cedric Diggory rolünü oynadı. Harry Potter’daki oyunculuk performansı ile dikkatleri üzerine çekti ve bu ona Twilight serisinin başrol oyunculuğunu getirdi. Yeni Ay ve Tutulma ile devam eden seri sonunda artık dünyanın tanıdığı bir aktördü. Bu seri sonunda 17 ödül alarak başarısını belgeledi.

Ardından Little Ashes adlı filmde oynayan Pattinson bu filme Salvador Dali’nin gençliğini oynadı. Beste yapmayı seviyor, aynı zamanda da gitar ve piyano çalıyor. Los Angeles’ta yaşayan ünlü aktör 2008’de People dergisi tarafından seçilen en seksi erkekler arasında yer almıştır.

Yorumlar ( 0 )