saintbenoit-1559120624.jpg

Saint Benoit Fransız Lisesi

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

Okul 1783 yılında kurulmuştur. Biz gençlerimiz için varız sloganı ile eğitimine başlayan okul öğrencilerinin onlarla büyüyerek, yarınlara en iyi şekilde hazırlanacakları düşüncesi ile misyonunu belirlemiş. Saint Benoît, 235 yıllık saygın eğitim kurumu kimliğiyle “Karaköy’deki Büyük Okul” olarak biliniyor. Ancak liseyi seçenlerin zihninde “büyük” sadece mekânın genişliği anlamını taşımıyor.

Saint Benoît gerçekten de tarihi ve bugünüyle büyük, eğitim hedefleriyle zengin ve İstanbul ve Türkiye’nin üstün nitelikli olan eğitim kurumlarından bir tanesi olarak zihinlerinde canlanıyor. Lisenin, Türk gençliğine verdiği eğitim hizmeti, bu yıl Fransız Devleti’nin saygın “Franc Education” markasıyla resmiyet kazanmış durumda. Bu marka, kendi Milli Eğitim programları çerçevesinde Fransız dilinin ve kültürünün yayılmasını sağlayan yabancı okullara verilen ve dili öğretmede mükemmellik derecesine ulaşmış kurumları onurlandıran bir unvan olarak değerlendiriliyor. 

Saint Benoît, Fen bilimlerine, dil öğrenimine, spor, sanat ve kültüre kısaca, çok yönlü eğitime destek etkinliklerinin çeşitliliğiyle, öğrenci değişim programlarıyla ve eğitici projelerle adını uluslararası boyutta duyurmayı başarmış bir eğitim kurumu olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar ( 0 )