sarikamis-1547558500.jpg

Sarıkamış - Kars

Dursun Çimen 15 Ocak 2019

Başlığı Paylaş

Tarihimizde bıraktığı izler ve coğrafi güzellikleriyle, Sarıkamış da kış tatili için ideal olan yerlerden biri olarak listemizde yer alıyor. Hatta öyle ki; Sarıkamış'a hayran kalan birçok kişi için diğer dağlar bir seçenek bile değil! Sarıkamış Kayak Merkezi, toplamda 12 kilometre ve 5 etaplık alandan oluşan bir piste sahiptir.

Bir teleski ve iki telesiyej bulunan merkez, kış sporlarının en çok rağbet gördüğü tesis oma özelliği taşır; hatta buna has bir festivali bile vardır. Sarıkamış kendine has kayak merkezi, her yıl Şubat'ta gerçekleşen Kış Oyunları Festivali'yle kış tatili yapmak için oldukça ideal. Sarıkamış Kış Festivali, bu yıl 4.sü gerçekleşmiş olan, her türlü kış etkinliğinin bulunduğu bir festival. Bölgede ayrıca birçok tarihi objeyi görebileceğiniz bir restoran olan Sarıkamış Kültür evi ve Katerina'nın Av Köşkü de bulunuyor.

Bu av köşkü, Sarıkamış merkezinin 1 km. civarı bir uzaklığında, mimarisiyle görenleri kendine hayran bırakan, Rus Çarı olan 2. Nikola'nın döneminde hasta oğlu için inşa ettirmesine rağmen yine de ismini eşine ithaf ettikleri bir köşktür.

Kars mutfağının lezzetlerini deneyebileceğiniz, yakındaki antik kent Ani'yi ziyaret edebileceğiniz, Çıldır Gölü donmuşsa buzda balık tutma deneyimi yaşayabileceğiniz Sarıkamış ve Kars tatilinizde her bütçeye ve beğeniye uygun konaklama alternatilerinden de yararlanabilirsiniz.

Yorumlar ( 0 )