sarımsaklı-1557839347.png

Sarımsaklı Plajı (Ayvalık-Balıkesir)

Melike Güney

Başlığı Paylaş

Türkiye’deki birçok plaja ve tatil beldesine göre daha mütevazi olan ve uygun fiyat alternatiflerle tatil yapabilme olanağı sunan Ayvalık’ta bulunan Sarımsaklı Plajı, buna rağmen ülkemizin en güzel sahilleri arasına girmeyi başarıyor. Türkiye’nin en temiz havasına sahip yerlerden biri olan bölgede birçok sahil, plaj ve konaklama olanakları bulunuyor. 

Ayvalık sahilinin 5 kilometre uzunluğunda olduğu düşünülürse, birçok plaj bulunması da gayet normal. Ayvalık’;ı biraz geçince konumlandırılmış olan Sarımsaklı’da yer alan Sarımsaklı Plajı; 13 kilometrelik uzunluğu, çevresinde bulunan pansiyon ve oteller, sahili çevreleyen restoran ve kafeteryalarla birlikte huzurlu bir tatil isteyenler için ideal ortamı oluşturuyor. 

Her bütçeye, her zevke ve her yaşa uygun tatil anlayışı seçenekleri bulunan Ayvalık’ın en güzel plajı olan Sarımsaklı Plajı, Dünya genelinde hatrı sayılır bir beğeniye sahip. 

Sarımsaklı Plajı, berrak denizi ve tertemiz kumsalıyla, sığ ve serin sularıyla ülkemizin mütevazi güzelliklerinden biri olarak listemizde de yerini alıyor.

Yorumlar ( 0 )