kapak-1557834863.jpg

Son Zamanların En Güzel Türk Kadın Şarkıcıları

Nursena Kaman

Son yıllardaki çalışmaları ile yapmış oldukları albümlerle, bu albümlerdeki en çok sevilmiş olan şarkılarıyla müzik piyasasında adını duyurmuş, çeşitli müzik listelerine girmiş, listelerin zirvelerine çıkmış, albümleri satış rekorları kırmış, internette izlenmeleri tavan yapmış ve bu çalışmaları ile çeşitli ödüllere aday gösterilmiş ve bu ödülleri bir çok kez almayı başarmış olan; müzik hayatına başladıktan sonra zaman içerisinde bu piyasadaki başarılı çalışmaları ile Türk Müzik Piyasasında kendilerine yer edinen ve bu müzik kariyerinin yanında güzelliklerinden de sürekli söz ettirmeyi başarmış olan Türk kadın sanatçılarının listesini yapmaya çalıştık.


Anahtar Kelimeler: En Güzel Türk Kadın Şarkıcılar, En İyi Türk Kadın Şarkıcılar, Türk Kadın Şarkıcılar, kadın, şarkıcı, türk şarkıcılar 

1

7
tuğbayurt-1557834760.jpg

Tuğba Yurt

Tuğba Yurt, on bir yaşından itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Batı Müziği eğitimi almaya başlamıştır. Şarkıcı ayrıca uzun yıllar Bursa Senfoni Orkestrası’nda Viyola çalmış ve yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile görev almıştır. İlk çalışması 6 Aralık 2013 tarihinde 3 Adım Müzik etiketiyle piyasaya sürdüğü 5 şarkılık olan Aşk’a Emanet albümüdür. . . .

2

7
simge-1557834704.jpg

Simge

Müzisyen bir babanın kızı olması hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep olan ilk faktördür. Daha on iki yasında iken gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü. Simge Sağın, öğrenciliği süresince popüler müzik camiasında çalışmaya başlamış ve ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazanmıştır. . . .

3

6
atiye-1557834649.jpg

Atiye

Atiye Deniz, 2007 yılında piyasaya çıkarttığı Gözyaşlarım adlı albüm ile Kral T.V. Video Müzik Ödülleri‘nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülünü almayı başarmış olan Türk pop müziği şarkıcısı ve de söz yazarı. R&B, Pop ve Oryantal tarzlarında eserler veren Atiye, şarkıcılığın yanı sıra profesyonel bir dansçılığı da bulunmaktadır. . . .

4

5
hadise-1557834589.jpg

Hadise

Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi alan Hadise daha sonra en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Hadise, 2003 yılında Belçika’nın “Popstar”ı olan Idool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer almamasına rağmen birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. 2Brains şirketi kısa süre sonra güzel şarkıcıya sözleşme teklifinde bulunur. . . .

5

5
merve özbey-1557833677.jpg

Merve Özbey

17 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul‘da doğmuş ve aslen Erzurumlu olan Merve ÖZBEY İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda ud ve piyano eğitimi almış ve mezun olmuştur. Konservatuardayken masraflarını karşılamak amacıyla vokalisltik yapmaya başlamıştır. . . .

6

4
bengü-1557833822.jpg

Bengü

Bengü Erden, 23 Nisan 1979 yılında İzmir’de doğdu. Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Yine İzmirde sahlenenen “Oliwer Twist” isimli müzikalde baş rol oynadı.İzmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa`dan bir yıl şan dersleri aldı. 1998 yılında Müfit Bayraşa`nın bir bestesiyle MÜYAP ve Show TV`nin organize ettiği Pop Show `98 adlı şarkı yarışmasında 2. oldu. Bu yarışma jüri üyelerinin arasında yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. . . .

7

2
eceseçkin-1557833888.jpg

Ece Seçkin

Piyano öğretmeni olan annesinden 3 yaşında piyano öğrenmeye başlayarak müzik hayatına başlayan Ece Seçkin 7 yaşında iken 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavına girerek piyano bölümüne birincilikle girmiştir. Ece Seçkin, lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliğini de yapmıştır. . . .

8

1
demetakalın-1557834504.jpg

Demet Akalın

23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli’de doğan başarılı şarkıcı, 1990 yılında düzenlenen Mayo Güzelliği yarışmasında birinci olmuş ve Neşe Erberk’in mankenlik ajansında çalışmaya başlamıştır. 1998 yılında ilk albümünü çıkararak, “Sebebim” ile müzik piyasasına giriş yaptı. Daha sonra da Senin Anan Güzel mi? dedi ve ilk single çalışmasını çıkardı. . . .

9

0
handeyener-1557833979.jpeg

Hande Yener

Ünlü şarkıcı Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında İstanbul'da doğdu. 1992 yılında Sezen Aksu ile tanışarak ünlü sanatçının hem vokalistliğini hem de asistanlığını yaptı. Deli Kızın Türküsü albümü de dahil olmak üzere yaklaşık 40 konserde, sahnede Sezen Aksu’ya vokal yaptı. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

En Güzel Türk Kadın Şarkıcılar, En İyi Türk Kadın Şarkıcılar, Türk Kadın Şarkıcılar, kadın, şarkıcı, türk şarkıcılar
Yorumlar ( 0 )