tatildedinlenveeglen-1560346677.jpg

Tatilin Dinlenmek ve Eğlenmek Olduğunu Unutmayın

Melike Güney 12 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

Tatile gidince yapılan en büyük yanlışlardan biri, gündelik hayata ‘’dur’’ dememek ve işi, yaşanılan hayatın stresini, çeşitli düşünce ve sorunları da tatile taşımaktır. Çalıştığınız işe göre uzun bir tatil yapmanız ve bu süre içinde işinizi tamamen bir kenara bırakmanız mümkün olmayabilir ama tatil fırsatını bir daha bulamayabileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın.

Tatil süresince mümkünse iş ve kişisel telefonlarınızı kapatabilir, işinizi bir kenara bırakarak aklınızdan çıkarabilirsiniz. Tamamen dinlenme ve eğlenme olanaklarını değerlendireceğiniz tatilinizde iş stresi ya da farklı sorunlardan uzaklaşarak kendinize zaman ayırabilirsiniz. Bununla birlikte günümüzde sosyal medya paylaşımları, en çok tatillerde kendini gösterdiğinden belki de bu çılgınlıktan uzak durmanız ve anın tadını çıkararak sosyal mecraların sizi meşgul etmesine engel olmanız da daha iyi bir tatil geçirmeniz için yardımcınız olacaktır. 

Aileniz ya da tatile çıktığınız arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek ve tamamen dinlenip eğlenmek yerine sürekli telefon, tablet ya da bilgisayarla zaman geçirmeniz hem o kişilere, hem de tatilinize bir nevi ihanet olabilir. Unutmayın; yaşadığınız anın tadını içinde bulunurken çıkarabilirsiniz, sonrasında değil...

Yorumlar ( 0 )