Tercümana Gerek Kalmayacak En İyi Çeviri Siteleri

Kullanıcılar, İngilizce Türkçe çeviri için genel olarak Google Translate‘i kullanıyor. Bazı kullanıcılar ise diğer siteleri biliyor, yalnız bildiğinizden çok opsiyonuniz olduğunu biliyor musunuz? En iyi çeviri siteleri listesi ile karşınızdayız.

İsterseniz sizi daha çok bekletmeden İngilizce Türkçe çeviri veya diğer dilleri çevirmek için kullanabileceğiniz en iyi siteleri sizler için listeledik. 


İşte en iyi 5 çeviri siteleri listesi.


en iyi çeviri sitesi en doğru çeviri en iyi tercüman en doğru tercüman sitesi online çeviri siteleri

1

googletrans-1587908987.jpg

Google Translate

En iyi çeviri siteleri arasına giren  Google Translate, çeviri denilince en fazla kullanılan sitelerden biri. Özellikle Google Chrome tarayıcıya egtegre olan Google Translate, internet sitelerini direkt sayfayı görüntülerken çevirebilmenizi sağlıyor.İngilizce Türkçe çevirinin yanı sıra 90’a yakın dilde çeviri yapabilen Google Translate, yalnızca kelime ve cümle çevirmekten ziyade, internet sayfalarını da çevirebiliyor.Çevireceğiniz metni klavye ve ekran klavyesi ile yazarak veya konuşarak girebilirsiniz. Aynı biçimde, çevrilen metni size sesli bir biçimde okumasını da sağlayabilirsiniz. Bu özellik, dili öğrenmek için değil de, şayet yanınızda dilini bilmediğiniz biri varsa son derece kullanışlı olacaktır.Metni girdiğiniz kutuya yazdığı

Vote

2

2

Bing_Translator-1587909259.jpg

Bing Translator

En iyi çeviri siteleri arasına giren Microsoft‘un Bing ile entegre hale getirdiği Bing Çevirmen, etkin olmasına karşın, Translate.com kadar güçlü özelliklere veya Google Translate kadar fazla dil opsiyonune sahip değil.Yine İngilizce Türkçe çeviriyle beraber 45’e yakın dili çevirebilen Bing Çevirmen‘in gelişimi devam ediyor.Mesela bir sözcüğü İngilizce’ye çevirdiğiniz zaman o sözcüğün çevirisini bir Hintli’den veya Avusturalya’lı birinden dinleyebilirsiniz. Hatta ve hatta bu dinlediğiniz aksanı bir kadından veya erkekten dinlemeniz de Bing Çeviri’de mümkün olabilir.

Vote

2

3

translate-1587909161.jpg

Translate.Com

Google‘ın aksine tamamıyla çeviri odaklı çalışma yürüten Translate.com, Google Translate‘de olduğu gibi İngilizce Türkçe çevirinin yanı sıra 90’a yakın dilde çeviri yapabiliyor.Ayrıca diğer çeviri sitelerinden hiçbirinin yapamadığı insan çevirisi özelliğini sunan olan Translate.com en hatasız çevirme özelliğini sunuyor.

Vote

1

4

yandex-1587909342.jpg

Yandex Translate

En iyi çeviri siteleri arasına giren  Yandex‘in Google ve Bing’e rakip olarak geliştirdiği Yandex Translate, hızlıca etkin sonuçlar vermeye başladı.Bing Çevirmen‘e benzer biçimde İngilizce Türkçe çeviriyle beraber 45’e yakın dilde çeviri yapabilen Yandex Translate, doğru sonuçlar elde edebiliyor.Sonuç olarak çeviri özelliği, çoğunlukla arama motoroları arasında rekabet sebebi gibi görünüyor. Ancak şimdilik Trkatiyentor.com ve Google Translate, en iyi sonuçları veren iki site olarak dikkat çekiyor.Yandex Çeviri tam bir canavar. Birçok dile çevirme özelliği ile, hızlı oluşuy

Vote

0

5

reser-1587909438.jpg

Reverso

En iyi çeviri siteleri arasına giren Reverso, Google Çeviri gibi diller arası anlık çeviri yapan ve birkaç dil opsiyonuni bulunduran bir sitedir.Reverso’nun diğer çeviri sitelerinden ayıran özelliklerinden biri, bağlam çevirisi de yapıyor olmasıdır. Girilen yazının çevirisini yaptıktan sonra, çevirinin altında birkaç tane, çevrilen metinden farklı olarak, çeviri ihtimalları sunuyor.Mesela “Benim adım Ece” cümlesinin fransızca çevirisi “Mon nom est Ece” ancak bu çevirinin altında “Benim adım Ece, ben Ankara’da yaşıyorum” veya “Benim adım Ece, benimle kahve içmek ister misin?”

Vote

0
Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )