byebye-1549891541.jpg

The Bye Bye Man

Melike Güney 11 Şubat 2019

Başlığı Paylaş

Bugüne kadar çekilmiş olan birçok korku filminde karşımıza çıkan bir hikaye vardır: Bir grup gencin bir şekilde dünyaya saldığı korkunç bir ruh ya da şeytani bir varlık... The Bye Bye Man de bu tarz bir hikayeye sahip olsa da, olay örgüsü ve karakterleriyle diğerlerinden biraz daha farklı. 


En yakın üç arkadaş aynı üniversitede okumaktadır ve kampüsün dışındaki bir eve taşınmaya karar verirler. Bu ev oldukça eski bir evdir. Üç arkadaş bilmeden burada yaşayan “The Bye Bye Man” adındaki korkunç bir doğa üstü varlığı serbest bırakınca, olaylar da başlamış olur. The Bye Bye Man, adının ne olduğunu öğrenmiş olan her insanı etki altına alan ve onlara istediklerini yaptıran bir yaratıktır. 


Etkisindeki insanlara cinayetler işleten ve vahşet dolu şeyler yaptıran The Bye Bye Man, bu gençler tarafından açığa çıkınca; üç arkadaş hem birbirilerine göz kulak olmak, hem de bu korkunç sırrı diğer insanlardan saklamak için kendilerini korku dolu bir maceranın içine atarlar. Filmin yönetmenliğini Stacy Title yaparken, oyuncu kadrosunda Cressida Bonas, Doug Jones, Lucien Laviscount ve Carrie- Anne Moss bulunuyor. 

Yorumlar ( 0 )