tudors-1552486975.jpg

The Tudors

Melike Güney 13 Mart 2019

Başlığı Paylaş

İngiltere yapımı olan The Tudors Kral VIII. Henry’nin saraydaki aşk, entrika ve tutku dolu yaşamını anlatıyor. 3 yıl boyunca gösterimi devam eden The Tudors 4 sezon yayımlanmıştır. Kral Henry’nin karmaşık ilişkilerinin konu edildiği dizi 38 bölüm boyunca heyecanla takip edildi. Siyasi olaylar, kilise reformu, kral Henry’nin aşkları izleyiciyi ekranlara kilitledi.

Dizide kral Henry 30’lu yaşlardadır. Abisi ölen Henry abisinin eşi ile zorla evlendirilir. Bu evliliğe onu babası zorlamıştır. Sonuçta Kral VIII. Henry hiç mutlu değildir üstelik te başkasına âşıktır. 6 evlilik  yapan kral Henry yaşadığı sıkıntıları saraya yansıtmakta, özel hayatı ve siyasi hayatı birbirine karışmaktadır. Eşler arasında krala bir veliaht verme mücadelesi olduğundan çekişme oldukça büyüktür.

Kral Henry’ni bu arada Boleyn kızları ile yaşadığı aşklar da oldukça heyecanlı bir şekilde işlenmiştir. Kilisenin sarayla ve tahtla olan ilişkisini keserek tüm şimşekleri üzerine çeken kral Henry bu kararı tek başına vermiştir. 16. Yüzyılda İngiltere kraliyet sarayında yaşananları tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren The Tudors, Kral Henry’nin büyük aşkı Boleyn kızına kavuşmak için verdiği mücadele ile oldukça heyecanlı bir dizidir.

Yorumlar ( 0 )