passengers0-1567163544.jpg

Uzay Yolcuları (Passengers)

Güler Ülkü

Başlığı Paylaş

Uzay Yolcuları (Passengers)2016 yılının en iyi uzay filmleri arasında bulunan,  Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburne ve Andy Garcia gibi başarılı oyuncuların bulunduğu bir kadroya sahip. Uzay gemisi Avalon, 120 yıl sürecek bir yolculukta insanları farklı bir koloniye taşımaktadır. İnsanlar ise  “uyku kapsüllerinde” uyutulmaktadırlar. Bir gün yaşanan teknik bir arıza Jim’in ve Aurora’nın uyanmasına neden olur. Uzayın derinliklerinde süzülürken ikilinin hala geçirmesi gereken 90 yıllık yolculuğu vardır.

Uzay Yolcuları Özet

Başrollerinde Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence ve Galaksinin Koruyucuları'ndaki Starlord'u canlandıran Chris Pratt'ın yer aldığı filmde Fishburne'ün rolü henüz bilinmiyor.

Yönetmenliğini Enigma filmi ile beğeni toplayan Morten Tyldum üstlendiği yapımın senaryosu ile Doctor Strange'in senaryosunu kaleme alan Jon Spaihts'e emanet. Pratt'in ilaç ayarlı uykusundan erken uyanan bir uzay yolcusu olan tamirci Jim Preston'ı canlandırdığı yapımda, Lawrence ise Pratt'in karakteri tarafından yalnız kalmamak için uyandırılan bir diğer yolcu olan New Yorklu yazar Aurora'yı canlandıracak. İkili bu süreçte birbirlerine aşık olsalar da Preston'ın Aurora'nın 100 yıl erken uyandırmış olmasının sebebi olduğunun ortaya çıkması ve gemideki büyük bir teknik arıza ikisi arasındaki gerilimin yükselmesine sebep olacak.

Uzay Yolcuları Film Bilgileri

Vizyon tarihi 12 Ocak 2017 (1s 57dk)

Yönetmen Morten Tyldum

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen devamı

Tür Bilimkurgu, Romantik, Aksiyon

Ülke ABD

Uzay Yolcuları Fragmanı


film, uzay, astronot, Uzay Yolcuları, Passengers, en iyi filmler
Yorumlar ( 0 )