vikings-1552486743.jpeg

Vikings

Melike Güney 13 Mart 2019

Başlığı Paylaş

Vahşiliği ile ünlü olan Vikinglerin konu edildiği dizide çiftçilikten krallığa uzanan hayatı ile kral Ragnar ve çevresindekilerle girdiği savaşlar ve entrikalar anlatılıyor. Ragnar Lothbrok İngiltere ve Fransa başta olmak üzere birçok ülkenin baş belasıdır. Girdiği yerlerde taş-taş üstünde bırakmayan ve genç yaşlı, çoluk-çocuk herkesi kılıçtan geçiren Vikinglerin vahşi yüzü son derece etkileyici bir şekilde yansıtılmış.

Özellikle mekânlar ve kostümler, o döneme ait kadınların tutumları ve saç modellerine kadar tüm ince detaylar düşünülmüş. Her sahnesinde yüreklerin ağza geldiği dizide dizi müziği, karakterle ve son derece çarpıcı sahneler dikkat çekiyor. Aşk, seks, dram ve entrikanın son derece güzel işlendiği sahnelerle dizi kısa sürede efsaneleşti. Hala tekrarı izlenen dizinin başrol oyuncuları Ragnar Lothbrok rolünde Travis Fimmel, Lagertha-Katheryn Winnick, Rollo- Clive Standen, Floki-Gustaf Skarsgard, Bjorn Lothbrok-Alexander Ludwig, Siggy-Jessalyn Gilsig, Athelstan- George Blagden ve daha birçok ünlü oynuyor.

Kanada İrlanda ortak yapımı olan Vikingler İskandinavya’daki cesur savaşçıların hayatını ene etkileyici şekilde gözler önüne sermektedir. 8., 9. yüzyılların savaşçı ve cesur kahramanları her sahnede izleyiciyi ekrana kilitliyor. Kuzeybatı Avrupa’da birçok yere giren ve girdiği yerlerde kontrolü ele alan Vikingler 11. Yüzyıla doğru sadece buralarla sınırlı kalmayıp İran’a kadar ilerliyor.

Yorumlar ( 0 )