wolksvagen-1557497368.jpg

Volkswagen

Emirhan Tunç 10 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Şirketin adı, Almancada ‘’Halkın arabası’’ anlamına gelmektedir. Grubun sahip olduğu markalar Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda markalarıdır. Bu denli fazla araçları, aynı farklı tasarımlarla üretmeyi başarmıştır.

Volkswagen markası, 28 Mayıs 1837 yılında kurulmuştur ve pahalı araçlara nazaran halk tarafından kullanılması için üretilmiştir. German Auto Association tarafından ilk Volkswagen arabası üretilmiştir. Markanın tüm dünyada en çok tercih edilen otomobil firmalarından olduğunu söyleyebiliriz.

Son derece kaliteli motorları ve kendine ait DSG şanzımanı, markayı ön plana çıkaran özellikleridir. 6 silindire ve 4.0 litre hacme kadar ulaşabilen motorları vardır. Volkswagen araçları tasarlanırken, üstün bir işçilik yapılmıştır. Volkswagen araçlarında kullanılan teknoloji, son derece klasik ve tatmin edicidir. Sürücüler için ekstra olarak eklenmiş bir çok özelliği vardır. Özellikle DSG şanzımanı, uzun süre kullanmaya uygundur. Sürekli yenilenme ve gelişim içerisinde olan Volkswagen markası, kullanıcılarına üst düzey hissiyat sağlamaktadır.

Yorumlar ( 0 )