wingsuit-ucanadam-1558598865.jpg

Wingsuit Flying

Ahsen Metin 23 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Hepimiz kuşlar gibi süzülüp uçmak istemişizdir. İşte bu spor bizlere teknolojik bir alet veya ağırlık kullandırtmadan uçma hayalimizi gerçekleştirmek için icat edilmiş bir spordur. Wingsuit Flying, bir spor dalı olmasının yanı sıra adrenalin seviyesini en üst noktalarda yaşatan bir aktivite olarakta bizleri karşılamaktadır. Wingsuit Jumping’de vücudumuza kanat benzeri hafif objeler yerleştirilir. Bu kanatlar Wingsuit Flying sporunda çok önemli bir yere sahiptir.


Sıradan bir kıyafet olmayan bu kıyafetler, bu spor için özel olarak üretilmektedir. Yapı bakımından da oldukça sağlam bir kıyafettir. Sağlam yapılmasının nedeni uçuş sırasında kıyafete çok fazla hava akımı uygulanmaktadır. Bu kıyafetlere wingsuit ismi verilmektedir. Bu spor dünya genelinde oldukça fazla kişi ilgi duysada dünyada çok az kişi bu sporu yapabilmektedir. 


Bu spora yeni başlayanlar  bu sporu uçakların hava borularında yapmaktadırlar. Eğitimi almış daha profesyonel ve eğitmenler ise dik yama dağ gibi yüksek yerlerde bu sporu yapabilmektedir. Wingsuit flying dünyanın en zor sporlarından birisidir. Bu nedenle de serbest düşüş eğitiminden geçilmelidir. Eğitimi tamamlayan kişi son olarak 200’den fazla serbest düşüş eylemi yaptıktan sonra Wingsuit Flying sporunu yapabilir.

Yorumlar ( 0 )