World-of-Warcraft-1559306391.jpg

World of Warcraft

Aydın Mert 31 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Pek çok online oyunun yayımcılığını ve yapımcılığını yapmış olan Blizzard Entertainment, World of Warcraft oyunun da yayımcılığını ve yapımcılığını üstlenmiştir. İlk olarak 2004 yılında piyasa sürülen oyun, 1990 yılından itibaren yayınlanan Warcraft serisinin dördüncü oyunudur. Kendinden önceki Warcraft oyunlarının konusu daha çok stratejiye dayanırken World of Warcraft ise daha çok savaşa yönelik içerikler sunmaktadır. 


Oyunun amacı, birçok sayıda bulunan karakter ve birçok sayıda bulunan özellik ile kendimize bir karakter oluşturmaktır. Daha sonra da bu karakter ile çeşitli maceralara atılıp, oyun dünyasındaki görevleri tamamlayıp, canavarlarla ya da diğer oyuncularla savaşarak seviye atlamaktır. Her oyuncu yaptığı savaşlar ve görevler ile deneyim kazanır. Kazandığı deneyimler onun seviyesini yükseltmeye ve seviyesi yükseldikçe daha farklı özelliklerden yararlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde oyunda başarı elde edilebilmektedir. Günümüzde eskisi kadar ilgi gösterilmemesine rağmen dünya çapında 10 milyonluk bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.


World of Warcraft Nasıl Oynanır?

Aslında MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. Bu nedenle de çok sayıda oyuncunun aynı anda oyunu oynamasına izin verilmektedir. Yani WOW online oynana bir oyundur. Oyunda tehlikeli zindanları keşfedip güçlü canavarları yenebilmek için grup çalışması yapmak gerekmektedir. Oyunda her oyuncunun kendine özgü bir karakteri ve yetenekleri bulunmaktadır. 

Bu güne kadar çıkmış World of Warcraft’ınpek çok serisi bulunmaktadır. Warcraft strateji oyunu Azeroth dünyasında geçmektedir. Ayrıca oyunu oynayabilmek için ırk ve sınıf belirlemek gerekmektedir. Bu ırk ve sınıflar Alliance ve Horde’dir. İki zıt sınıftan birini seçtikten sonra oyuna başlayabilirsini. Oyun aslında canavarlarla dövüşmek ve görevi tamamlamak üzerine kurulmuştur. Oyun devam ettikçe daha da heyecan ve aksiyon katılmaktadır. Açık dünya PVP dövüşleri adı altında karşıt taraflardan iki kişinin dövüşü de oyunda yer almaktadır. Ancak gerçek oyuncular dışında dövüşüne karşıt gruplarında katılması dövüşü bir savaş meydanına çevirmektedir.


Yorumlar ( 0 )