yurtdisi-tatili-1567004800.jpg

Yurtiçinde En Güzel Tatil Yerleri

Aslı Baran 28 Ağustos 2019

Türkiye'nin en güzel tatil yerleri yazımızı hazırlarken hem doğa, hem kumsal, hem deniz, hem doğal güzellikler hem de tarihsel açıdan değerlendirmeye çalıştık. Bir çok insan yurt dışında tatil araştırırken siz Türkiye'nin daha güzel doğal güzelliklere sahip olduğunu düşünüyorsanız yazımız tam size göre. Deniz-kum-güneşli tatilden, yürümeli bol oksijenli tatile kadar her seçenek mevcut. Belki bu sene belki seneye bu yazımızdan esinlenerek bir yerlere gidebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz yurtiçi rotaları kısa süreli tatil seçeneklerinin her biri farklı güzelliklere sahip. Siz de en güzel yurtiçi tatil yerleri listemizdeki seçeneklerden en beğendiğinize oy verebilirsiniz. Hadi gelin en güzel kısa Türkiye tatilini seçelim.

1

8
Salda-Golu-681x330-1567002556.jpg

Salda Gölü, Burdur

Salda gölü son yıllarda en meşhur turistik yerlerden biri. Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan göl. Burdur şehir hudutları içerisinde bulunmasına karşın Denizli ve Antalya şehirlerimize de yakınlığıyla dikkat çekiyor. Salda Gölü, hala çok fazla kişi tarafından bilinmediğinden ve özel araç dışında bir erişim seçeneği olmadığından adete gizli bir cennet.Kamp severler ve motosiklet tutkunlarının radarından kaçmayan Salda Gölü için ideal vakit bahar ayları. . . .

2

5
kapadokya-ask-vadisi-1567000707.jpg

Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en ilginç yerlerinden biridir. Balon turu, vadi yürüyüşleri, ATV turları gibi Kapadokya’da yapılacak aktiviteler için en uygun zaman bahar aylarıdır. Şarap tadımı, çanak-çömlek yapımı ise Her mevsim yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor. Adını ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamına gelen Katpatukya kelimesinden alan Kapadokya’da düzenlenen at turları turistler tarafından tercih edilen başka bir aktivitedir. Mutlaka görmeniz gereken yerler listesinde olmalıdır. . . .

3

4
kas-kaputas-1567002815.jpg

Kaş, Antalya

Kaşta en iyi tatil şu aylarda yapılır diye birşey demek zor. Her sene Kaş'ta tatil yapan biri olarak neredeyse her tarihte orada bulundum. Havası hafif esintili olduğu için diğer tatil yerlerine göre nem oranı daha az sıcaklık biraz daha düşük. Bazı aylarda cidden çok kalabalık olabiliyor. Özellikle bayramlarda ve resmi tatillerde. Onun dışında yabancı turistin çok olmaması yöre halkının da yerli turistle içiçe olmasından dolayı kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Gelelim Kaş'ta neler yapılır. . . .

4

4
FOTO_14388227_230120181227060000_R_GEN_20180123000000_aa-picture-20180123-14388227-1567004224.jpg

Doğu Ekspresi & Van Gölü Ekspresi

Yurt içinde kısa müddetli en güzel tatil yerlerinden biri. Aslında biz gidilecek yer olarak listemize almadık. Vakit geçirebileceğiniz en güzel rotalardan biri. Hem doğu ekspresinin eşsiz rotası, geçtiğiniz yerlerdeki güzellikler ve Van Gölü etrafında hayli gezilip görülecek birçok yer var. Akdamar Adası, Muradiye, İshak Paşa Sarayı bunlardan bazıları, kesinlikle görülmeli gitmişken. Bir de tabii Van kahvaltısı yapmadan dönmeyiniz.Ayrı olarak Doğu Ekspresi de en çok seçenek edilen rotalardan. . . .

5

3
0_2055-1567003128.jpg

Akyaka, Muğla

Son senelerde özellikle Kite Board yapanların durak noktası olan Akyaka Gökova Körfezi’nin bu muhteşem bir kasabasıdır. Yaz aylarında aşırı kalabalık olabiliyor, bahar aylarını seçenek ederseniz daha sakin bir Akyaka karşılayabilir sizi. Kısa müddetli tatil yerleri arsında iyi bir lokasyon. Doğal güzellikleri korunan, çok fazla tatil köyleri binalar siteler gibi yapılaşmanın uğramadığı Türkiye'nin nadir sessiz sakin tatil kasabalarındandır. . . .

6

3
thumbs_b_c_734cab7ddbca199750316860c4aa95ea-1567004496.jpg

Bodrum, Muğla

Türkiye’nin en popüler tatil beldesi Bodrum. Yaz kalabalıkları başlamadan, gerçek Bodrum’un tadına varmak için çok doğru bir vakit. Bu sebepten tatil yerleri listemize almasak olmazdı. Bilhassa de Gümüşlük bahar aylarında öyle güzel ve dingin oluyor ki. Denizin dolaysız içine kurulan masalarda, gün batımında rakı balık keyfinin düşüncesi dahi mutlu ediyor. Bir de diğer bir gün batımı klişesi Limon Gümüşlük yeniden çok sevdiğimiz mekanlardan. . . .

7

2
Sirince-Gezi-Rehberi-1567001796.jpg

Şirince, İzmir

Geçtiğimi yıllarda, dünyanın sonu gelecek ve Şirince’de bulunan insanların hayatı kurtulacak diye bir söylenti çıkmıştı. İşte, yurtiçinde gidebileceğiniz en güzel tatil yerlerinden Şirince. Özellikle yaz aylarında ve baharda gezilecek Türkiye'nin en güzel, en şirin yerlerinden biri olan İzmir Şirince . . .

8

2
gokceada-aydincik-plaji-1567003764.jpg

Gökçeada, Çanakkale

Gökçeada aslında doğal güzellikleri ve rüzgarlı sahiliyle ünlü. Özellikle Windsurf ve kitesurf için yükselen bir yıldız. Bahar aylarında serin olsa da ayrı bir keyifli olduğunu düşünüyoruz. Şayet Bozcaada’yı yurt içinde en güzel tatil yerleri arasına almamız gerektiğini düşünüyorsanız; hemen gidin. Gün geçtikce daha çok insanın daha çok turistin ziyaret ettiği Türkiye'nin en güzel tatil yerlerinden biri oluyor. . . .

9

0
Hasanboguldu-Kazdaglari-Gezilecek-Yerler-1567003520.jpg

Kaz Dağları, Balıkesir

Kaz Dağları akarsıları ve vahşi doğa yaşamının en bol olduğu yerlerden biri olarak anılır. Kısa süreli tatil veya kaçamak yapacağınız zamanlarda en güzel tatil yerleri arasında değerlendirebilirsiniz. Tabiki diğer tatil yerleri gibi deniz güneş kumsaldan ziyade tabiatla iç içe bir yer. Ormanlar dağlar akan sular. Kamp insanlarını cezbeden bir yer. . . .

10

0
kabak5-1567004347.jpg

Kabak Koyu, Fethiye, Muğla

Kabak Koyu Fethiye’nin Faralya Köyü’ndeki gizli bir cennet. En güzel tatil yerlerinden. Mis gibi havası, muhteşem deniziyle tam bir tabiat şaheseri. Şehir hayatından uzaklaşmak, doğayla kucaklaşmak isteyenler için çok doğru bir destinasyon. Dünyanın bir hayli ülkesinden yoga yapmaya gelen turistlerle tanışmanız çok olası, Kabak Koyu’nda. Kabak Koyu’nun etrafında yapılacak akvitieler oldukça fazla fakat biz yalnızca buraya vakit ayırmanızı ve doğanın tadını doyasıya çıkarmanızı tavsiye ederiz. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

türkiye tatil yerleri, kısa tatil yerleri, en güzel yurtiçi tatilleri, en güzel yurtiçi gezi, en güzel gezi planı, en iyi yurtiçi tatili, türkiyede tatil yapılacak yerler
Yorumlar ( 0 )