photoshop-1555327492.jpg

Adobe Photoshop

Efe Egeli 15 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Adobe Systems tarafından geliştirilen Adobe Photoshop, 1990 yılından itibaren birçok sürümü ile karşımıza çıkmaktadır. Grafik tasarım alanında en iyi programların başında gelmektedir. Dünya çapında adından sıkça söz ettirmiş bir programdır. Görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede piksel tabanlı görüntü olanağı sunan bir programdır.


Sayısal veriler ile çalışan Adobe Photoshop ‘un, vektörel işlemlerde ve yazı yazıcılığı yapma konusunda da yetenekleri bulunmaktadır. Bit resim işleme özelliği de bulunmasıyla yazılımıyla bir kez daha kendini kanıtlamaktadır. İlerleyen sürümlerde geliştirdiği özellikleri ile verilerin kalitesini bozmadan Photoshop ortamında düzenleme yapabilme şansı sunmaktadır. 


En önemli özelliklerinden birisi de 2010 yılında yayımlanan CS5 sürümündeki İçerik Duyarlı Dolgu özelliğidir. Bu özellik sayesinde düzenleme yapılmak istenen görüntü de istemsizce bulunan insan, eşya, ev vb. şeyler aslında hiç görüntüde bulunmuyormuş hissi uyandıracak şekilde yok edilebilmektedir. Bunun gibi birçok etkileyici özelliği bulunan Adobe Photoshop en son sürümü CC versiyonu ile en çok kullanılan programların başında yer almaktadır.

Yorumlar ( 0 )