batman-1-1566992248.jpg

Batman (1989)

Aslı Baran 28 Ağustos 2019

Başlığı Paylaş

Batman filmlerinin ilkini kült filmlerin ustası Tim Burton çekmiştir. 1989 yapımı bu filmde, Savcı Harvey Dent ve komiser Gordon'un bulunduğu şehir sürekli tehdit altındadır suçlar iyice artmaktadır. Jack Napier isminde bir suçlu, yanlışlıkla asit kazanına düştükten sonra şehrin psikopat palyaço suç kıralına dönüşür. Gotham şehrinde aslında dolar milyoneri ve kadın avcısı Bruce Wayne’in bu ikili hayatı nasıl sürdüreceği ise bir muammadır.


Batman (1989) Film FragmanıBatman (1989) Film Konusu

Yarasa Adam Batman iş başında. Bulunduğu şehir sürekli tehdit altında çünkü hep güvensiz bir ortam gelişmekte. Savcı Harvey Dent ve komiser Gordon, her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da işler giderek sapsarmakta. Çaresiz bir Kara Şovalye yani Yarasa Adam ortaya çıkmak zorunda. Güvensiz alanı yaratan suçlular genelde korkak ve batıl inançları olan insanlar. Gazeteci Vicky Vale, onun sırrını çözmeye kararlıdır. Öte yandan Jack Napier, yanlışlıkla asit kazanına düştükten sonra şehrin psikopat palyaço suç kıralına, Batman’in azılı düşmanı sinirbozucu Joker’e dönüşür. Gotham şehrinde aslında dolar milyoneri ve kadın avcısı Bruce Wayne’in bu ikili hayatı nasıl sürdüreceği ise bir muammadır. 


Batman (1989) Film Bilgileri

Vizyon Tarihi: Ekim 1989 

Tür: Fantastik, Gerilim, Aksiyon

IMDb: 7.5

Rotten Tomatoes: %71

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Michael Keaton, Kim Basinger, Jack Nicholson

Tim Burton, Tim Burton filmleri, batman 1, batman en iyi filmler, En iyi Tim Burton Filmleri, en iyi filmler, betmen filmleri
Yorumlar ( 0 )