Burj-Al-Arab-Hotel-Dubai-1554365691.jpg

Burj Al Arab Hotel -Dubai

Dursun Çimen 04 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Dubai denildiğinde ilk olarak aklınıza lüks binalar geliyor olabilir. Burj Al Arab Hotel, cazibeli bir mimariye sahip. Otelin bulunduğu yer hayatınızın en unutulmaz günlerini burada geçirmenizi sağlıyor. Dolayısıyla yıllardır hayalini kurduğunuz evliliğin burada gerçekleşmesi harika bir deneyim olacaktır. Kelime anlamı olarak Arap Kulesi anlamına gelen Burj Al Arab isimli otel, mimari yapısı nedeni ile “Yelken Otel” olarak da bilinir. Zira otel, kendine ait küçük bir adanın üzerine inşa edilmiştir ve su üzerinde bulunmaktadır. Tüm dünya çapında büyük bir üne sahip lüks otelin inşasına 1994 yılında Basra Körfezi’nin yakınlarında başlanmıştır. 


Takvimler 1 Aralık 1999 tarihini gösterdiğinde ilk müşterilerini kabul etmeye başlamıştır. Otel dünyanın ilk “7 yıldızlı” oteli olma unvanını taşımaktadır. Otelde kutlama, konaklama ve günübirlik kültür gezileri düzenlenmektedir. Otel, deniz manzarasına sahip ultra lüks suitlere, tam donanımlı bir spa merkezine ve 9 adet özel restorana sahiptir. Ayrıca otelin en çok tercih edilme sebebi de başka mekanlara sağladığı ücretsiz servis hizmetidir. Tesis Wild Wadi Waterpark™, Madinat Jumeirah, Jumeirah Beach Hotel, Burç Halife/Dubai şehir merkezi ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ne belirli aralıklarla ücretsiz servisler kaldıran otel yönetimi bu bakımdan müşterilerini bir hayli mutlu etmektedir. 


Ayrıca Burj Al Arab Hotel, yine dünyaca ünlü Souk Madinat Jumeirah isimli ortaçağ mimarisi ile tasarlanmış bir alışveriş merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bütün bunlar hesaba katıldığında evlenmek için eşsiz ancak bir o kadar da pahalı bir otel listemizin ilk sırasında yerini alıyor. Eğer imkanınız varsa mutlaka seçeneklerinizin arasına dahil etmelisiniz!


Yorumlar ( 0 )