irvin-1567103278.jpg

Günübirlik Hayatlar - Irvin D. Yalom

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

Gary Small’ın Bir Psikiyatristin Gizli Defteri beklenilenin üzerinde beğenilip başarı yakalayınca bu tarz kitaplar da çoğalmaya başladı ve bu alanda gerçek bir uzman olan ünlü psikiyatr Irvin Yalom’un hastalarından esinlenerek kaleme aldığı Günübirlik Hayatlar okurlar ile buluşuyor.


Dünyaca ünlü bir psikiyatr olan ve yazdığı kitaplar ile de adından oldukça söz ettiren ünlü yazar daha çok insanların günlük hayatta yaşadıkları sorunlara dair kitaplar yazıyor ve okurlarına yön gösteriyor. Kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak varsayımlardan daha çok tıbbi gerçekler üzerinden gidiyor.


Irvin Yalom Günübirlik Hayatlar romanında yine okurlarına yardımcı olacak tecrübelerini paylaşır. Bu kez kitabında insanların günlük hayatlarından nasıl tat alacaklarını ve nasıl günlük sorunlarının üstesinden geleceklerini daha önce karşılaştığı hastaları vasıtası ile anlatıyor.

Günübirlik Hayatlar – Irvin D. Yalom Kitabı Yorumları

Gercekten çok etkileyici bir anlatım. Zekice bir anlatım ki bunu kısacık on hikayede gayet net görebilirsiniz. Hastaları ile konuşma tarzı çok ilginç. Son derece doğal ve yalın. Onun ilgi çekici kılan yanı da bu olsa gerek. Benim etkilendiğim bir diğer nokta kendisine yönettiği eleştirileri açıkça hastaları ile paylaşabilmesi oldu. Hastalarının düşüncelerinin derinine inmeye çalışırken kendi düşüncelerinin de açığa çıktığını görüyor, sorguluyor ve savaşıyor çoğu zaman. Özellikle üzerinde durulan konu ise ölüm korkusu. Ölümün yakın bir zamanda sanada uğrayabileceğini etrafında bir yerlerde görmeden yoksaymak ve gördüğün zaman bu duyguyla savaşmaya başlamak...

Yalom'un diğer kitaplarını da şimdide incelemeye koyuldum. Psikoloji alanına ilgi duyuyorsanız Yalom tercihlerde bulunabilir.

Günübirlik Hayatlar – Irvin D. Yalom Kitabı Hakkında


Dili: Türkçe

Yayınevi: Pegasus

Sayfa Sayısı : 208

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Günübirlik hayatlar kitabı konusu, günübirlik hayatlar kitabı yorumları, en iyi kitaplar, Kitap Önerileri, psikoloji romanları, en iyi psikoloji romanları
Yorumlar ( 0 )