Her mutfağın ihtiyacı olan En İyi Tost Makineleri

Her mutfağın ihtiyacı olan En İyi Tost Makineleri listesindeki başlıklardan beğendikleriniz var ise oy vererek üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ayrıca “En İyi Tost Makineleri“ listesine yorum yaparak diğer kullanıcılarla bilgi paylaşabilirsiniz. Hadi gelin en iyi tost makinasını seçelim.

Türk kahvaltı kültüründe önemli bir yere sahip olan tost, bilhassa doyuruculuğu ile ön plana çıkıyor. Hızlı bir şekilde hazırlanabilen ve oldukça lezzetli olan bu yiyeceğin popülaritesi de her geçen gün armaya devam ediyor. Peki iyi bir tostun sırrı nedir? İyi bir tost nasıl yapılır?. Şüphesiz tost makineleri bu tür soruların cevaplarında önemli bir yere sahip bulunuyor. Zira tost makineleri, sahip oldukları özelliklere göre, hazırlanan tosta farklı tatlar kazandırabiliyor. Bu yüzden bütçeye uygun, ihtiyaca cevap verebilecek en iyi tost makinesini bulmak gerekiyor. Tost makineleri hakkında genel olarak bilgi vermek gerekirse, tost makineleri genelde iki çeşit malzemeden yapılıyor. Bunlardan ilki alüminyum malzemeden yapılan tost makineleri. Bunlar arasında teflon, seramik ve granit tost makineleri yer alıyor. İkinci tür tost makineleri ise demir döküm dediğimiz tost makineleri. Demir döküm tost makineleri, en sağlıklı ve en dayanıklı tost makineleri olarak görülüyor. Genelde profesyonel kullanımlara yönelik olarak üretilen bu tür ürünler, diğer tost makinelerine kıyasla oldukça ağır ve pahalı fiyatlarla satılıyor. En iyi tost makineleri arasında gösterilen bu ürünler, diğer tost makinelerine göre çok daha yüksek ısılara çıkabildikleri için, incecik ve çıtır tostlar hazırlamayı mümkün kılıyor. Fiyat performans oranları başta olmak üzere, yukarıdaki pek çok etkeni göz önüne alarak hazırladığımız bu listede en iyi tost makinelerini bulabilir ve ihtiyacınıza en uygun olanı tercih edebilirisiniz.

En İyi ve Kaliteli Tost Makineleri

Tost makinesi seçiminde temel alınması gereken iki unsur mevcuttur. Bu unsurlar ise genel manada makine kalitesini belirler. Eğer kaliteli bir makineniz varsa bu makine ile mükemmel tostlar yapmanız mümkün. Fakat bu tostların yanı sıra son derece kaliteli yemekleri de bu makineler aracılığıyla yapabilirsiniz. Çünkü tost makinelerinin yararları sadece tost ile sınırlı değildir.

Öncelikle tost makinesinin tabanına çok dikkat etmelisiniz. Genellikle döküm tabana sahip olan tost makineleri en iyileri olmakta. Fakat elbette ki diğer alternatifleri de kullanmanız mümkün, bu noktada herhangi bir kısıtlama mevcut değil. Ancak sizlere tavsiyemiz gerçek kaliteyi hissedebilmeniz adına döküm tost makinelerini tercih etmeniz yönünde oluyor.

Hangi Tost Makinesi Alınmalı?

Listemizden en iyi tost makinelerine ulaşmanız mümkün. Bu tost makineleri en kaliteliler olarak sırlanmışlardır. Bu bağlamda listedeki herhangi bir tost makinesini tercih etmeniz durumunda kesinlikle pişman olmazsınız. Aynı zaman tost makinelerinin bilindik markalardan seçildiğini de unutmayın. En iyi tost makineleri listemize göz atın.

en iyi tost makinesi tost makinaları en iyi tost makinaları en ucuz tost makinesi

1

default.jpg

Tefal Comfort Xl800 Izgara & Tost Makinesi

Tefal Comfort Xl800 (En iyi Tost Makinesi[/caption] En son çıkan tost makinelerinin oldukça işlevsel özelliklere sahip olduğu görülüyor. Döküm plak özellikleri ile ızgara yapımına uygun olan bu ürünler, günlük ihtiyaçlara büyük oranda cevap verebiliyor.  Söz konusu makinelerin, yağ toplama haznesi gibi temizliği kolaylaştıracak ekipmanlara sahip olması, onların tercih edilebilirlik oranını artırıyor. Tefal Comfort XI800 de bu ürünler arasında yer alıyor. Tost makinesi tavsiyesi istenince akla gelen ilk ürünlerden biri olan bu ürün,

Vote

6

2

default.jpg

Arzum AR2020 Tostçu Delux

Arzum AR2020 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Çift taraflı olarak kullanılabilen ve oldukça şık bir tasarıma sahip olan Arzum AR2020, en çok tavsiye edilen, en iyi tost makineleri arasında yer alıyor. Cihaz aynı anda 6 adet tostu pişirebiliyor ve 180 derece açılabiliyor. Barbekü ve ızgara yapımında kullanılabilen cihaz, ayrıca ayarlanabilir ısı imkanı sunan sunuyor. Arzum AR 2020 Tostçu Delux

Vote

4

3

default.jpg

Arzum AR227 1800W Marino Izgara Tost Makinesi

Arzum AR227 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Arzum tarafından üretilen ve en iyi tost makineleri arasında gösterilen bu cihaz ise 3 kademeli ısı ayar düğmesine sahip bulunuyor. 3 yıl garantili olarak satılan cihazda, aynı anda 4 adet tost yapabilme imkanı sunuluyor. 1.800 Wattlık güce sahip olan cihaz, 180 derecelik ısıya kadar çıkabiliyor. Teflon bir yüzeye sahip olan Arzum AR227, 150 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Vote

3

4

default.jpg

Sinbo SSM-2530 Tost Makinesi 

Sinbo SSM 2530 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleriyle öne çıkan Sinbo tarafından üretilen bu ürün, fiyat performans bakımından en iyi tost makinelerinden biri sayılıyor. İnternette 130 lira gibi bir fiyatla satışa sunulan cihaz, 2000 Wattlık bir güce sahip bulunuyor. Alüminyum Döküm malzeme ile üretilen bu makine, günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. 180 derecelik sıcaklığa kadar çıkabilen Sinbo SSM 2530, paslanmaz çelik bir yüzeye sahip bulunuyor. Kolay temizleme, kilitleme mandalı, geniş pişirme alanı ve ayarlanabilir sıcaklık kontrolü, bu cihazın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Vote

2

5

default.jpg

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

Dökümix Döküm Organik (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Organik tost makinesi olarak tanıtılan bu ürün, tost yapımını oldukça kolay bir hale getiriyor. Temizlemesi de oldukça kolay olan cihazın pik döküm tablalı olduğu ifade ediliyor. Diğer pek çok tost makinesi gibi 1.800 Wattlık enerji ile çalışan cihazın gövdesi de çelik malzemeden üretilmiş durumda.

Vote

2

6

default.jpg

Tefal Family Toast

 Tefal Family (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Ev aletleri denince akla gelen ilk markalardan biri olan Tefal tarafından üretilen bu tost makinesi, teflon bir malzemeye sahip bulunuyor. Tek yönlü bir ısıtma sistemi ile çalışan cihaz,  1.800 Wattlık bir enerji ile çalışıyor. Aynı anda 6 adet tostu bir arada pişirebilen Tefal Family Toast 224 lira gibi bir fiyatla satılıyor. En iyi tost makinesi modelleriden biri olan bu cihaz, kolay temizlenebilme özelliği ile de dikkat çekiyor.

Vote

2

7

default.jpg

Breville Profesyonel Izgara / Tost Makinesi Bgr200ex

Breville BGR200EX (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Hem tost makinesi hem de profesyonel ızgara yapımında kullanılabilen bu makine, tamamen paslanmaz çelik ve dökümden yapılmıştır. Oldukça dayanıklı olan yapısı sayesinde tüm tost çeşitlerini ve ızgara pişirme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Tüm parçalarının rahat bir şekilde çıkarılabilmesinden dolayı temizliğinin oldukça rahat olduğu görülüyor. Izgara pişirimi sırasında ortaya çıkan yağlar için ayrı bir haznesi bulunan ürün, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış. Aile kullanımına uygun olan bu ürün, ufak işletmeler tarafından da kullanılabiliyor.

Vote

2

8

default.jpg

Beko BKK 2118 Cam Ekran Koruyucu Kapaklı Izgara ve Tost Makinesi

Beko BKK 2118 (En İyi Tost Makinesi).[/caption] Elektrikli ev aletleri üretimi konusunda oldukça başarılı olan Beko, en iyi tost makinesi denince akla gelen ilk markalar arasında yer alıyor. Beko tarafından üretilen bu ürün, rakiplerine kıyasla, sahip olduğu cam kapaklı ızgara sistemi sayesinde, mangal lezzetinden daha kaliteli pişirmelere olanak tanıyor. Oldukça lezzetli tostlar yapmanızı sağlayacak bu ürün, kolay temizliği ve kolay kullanımından dolayı  da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Vote

1

9

default.jpg

Korkmaz A329-16 Tostkolik Granit Tost Makinesi

Korkmaz A329 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Teflon bir plaka yüzeyine sahip olan Korkmaz A329-16, en çok tavsiye edilen tost makineleri arasında yer alıyor. Izgara alanları kolayca sökülüp temizlenebilen bu cihaz 1.800 Wattlık güçle çalışıyor. İlk iki tost makinesi markasına göre oldukça pahalı olan bu ürün, internette 340 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Vote

0

10

default.jpg

Arzum AR292 Tostçu Lux Granite

Arzum AR292 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Arzum tarafından üretilen ve en iyi tost makinesi modelleri arasında yer alan bu ürün, granit bir kaplamaya sahip bulunuyor. Çift yönlü olarak çalışan cihazın, 5 katmanlı bir Granit yapısına sahip olduğu, dolayısıyla oldukça dayanıklı bir yapıda olduğu ifade ediliyor. 3 kademeli ısı ayarı ile ihtiyaca ve duruma yönelik kullanabilen Arzum Ar2092 aynı anda 6 adet tost pişirebiliyor.

Vote

0

11

default.jpg

Arzum AR2019 Tostçu Delux

Arzum AR292 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Granit bir malzemeye sahip olan bir diğer Arzum tost makinesi, Arzum AR292,  en iyi dizayn ve kolay kullanım ödülüne sahip bulunuyor. Evde kullanılabilecek en iyi tost makinelerinden biri olan cihaz, pek çok kişi tarafından tavsiye ediliyor. 

Vote

0

12

default.jpg

BlueHouse BH446SP Coloritos

BlueHouse BH446SP (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Yapışmaz bir döküm plakaya sahip olan bu cihaz, ev aletleri denince akla gelen Bluhouse tarafından satışa sunuluyor. 3 kademeli ısı ayarı bulunan cihaz, aynı anda 6 adet tostu pişirebilmeye imkan tanıyor. En iyi tost makinesi markalarından biri olan bu cihaz

Vote

0

13

default.jpg

Korkmaz A310-03 Formula Granit

Korkmaz A31003 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Tek yönlü granit bir tost makinesi olan Korkmaz A310-03, en iyi tost makinelerinden biri sayılıyor. 250 liralık bir fiyatla satışa sunulan cihazın 1.800 Wattlık bir gücü bulunuyor. Çıkarılabilir plakları sayesinde oldukça kolay bir şekilde yıkanabilen cihazın ısısı da ayarlanabiliyor.

Vote

0

14

default.jpg

Delonghi Cgh 1020 D Izgara Ve Tost Makinesi

Delonghi Cgh 1020 D (En İyi Tost Makinesi).[/caption] Delonghi Cgh 1020 D Izgara ve Tost Makinesi, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olan bir ürün. Cihaz, hem tost keyfi yaşamanıza hem de mangal kalitesinde ızgaralar yapabilmenize olanak sağlıyor. Ayarlanabilir ısısı sayesinde, pişirme lezzetini kendinize göre uyarlayabileceğiniz bu cihaz, iç yapısındaki kalite ile oldukça lezzetli yiyecekler hazırlayabilmenize imkan tanıyor. En pahalı tost makinelerinden biri olan Delonghi Cgh 1020 D

Vote

0

15

default.jpg

Bosch TFB4431V Izgara Tost Makinesi

Bosch TFB4431V (En İyi Tost Makinesi).jpg[/caption] En iyi tost makinesi denince akla gelen ilk markalardan biri de Alman teknoloji devi Bosch'tur. Marka tarafından üretilen ve kısa sürede en çok tavsiye edilen tost makineleri arasında giren TFB4431V, yalnızca tost yapabilmeye değil, ızgara ve barbekü yapmaya da olanak tanıyor. Alt ve üst ısı ayarlama bölümleri bulunan ürün, kolay temizlenebilme özelliği ile de dikkat çekiyor. Kullanıcılarına oldukça lezzetli yiyecekler hazırlayabilme imkanı tanıyan bu ürün, 

Vote

0

16

default.jpg

İnoksan INT-SG0064 Tost Makinesi

İnoksan INT-SG0064 (En İyi Tost Makinesi)[/caption] Daha çok işletmeler ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilen İnoksan INT-SG0064, uzun yıllar kullanılabilecek, dayanıklı tost makineleri arasında yer alıyor. Cihazın ısı derecesi 50 dereceden başlayarak 300 dereceye kadar ayarlanabiliyor. Bu da oldukça hızlı bir şekilde hazırlamaya ve çıtır hale getirmeye olanak tanıyor. Kantin ve Cafe gibi işletmelerin yanı sıra, evde sık sık ailecek tost ziyafeti veren kişiler tarafından tercih edilen ürün

Vote

0
Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )

Editörün Seçimi
default.jpg

Tefal Family Toast

 Tefal Family (En İyi Tost Makinesi) Ev aletleri denince akla gelen ilk markalardan biri olan Tefal tarafından üretilen bu tost makinesi, teflon bir malzemeye sahip bulunuyor. Tek yönlü bir ısıtma sistemi ile çalışan cihaz,  1.800 Wattlık bir enerji ile çalışıyor. Aynı anda 6 adet tostu bir arada pişirebilen Tefal Family Toast 224 lira gibi bir fiyatla satılıyor. En iyi tost makinesi modelleriden biri olan bu cihaz, kolay temizlenebilme özelliği ile de dikkat çekiyor.

Benzer Listeler