Hotel-La-Mamounia-Fas-1554368272.jpg

Hotel La Mamounia - Fas

Dursun Çimen 04 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

La Mamounia isimli otel dünyanın en egzotik otellerinden birisi. Bu bakımdan ilginç bir evlilik töreni yapmak isteyenler için de önemli bir seçenek. Oldukça romantik bir dokuya sahip otel, Fas’ın en ünlü şehirlerinden birisi olan Marrakesh’te bulunuyor. Geleneksel Fas mimarisi ile modern mimarinin sentez edildiği otel, birbirinden büyüleyici bahçelere sahip.


Ayrıca Fransız, Akdeniz ve İtalyan mutfağından izlerin olduğu görülen restoranlar da otele karakteristik bir hava katıyor. Otelin tüm dünyada ünlenmesini sağlayan bir özelliği de daha önce birbirinden ünlü isime ev sahipliği yapmış olması. Britanya eski devlet başkanı Winston Churchill’in otelden büyülendiği ve amatör olarak yaptığı tablolarda bu otelden esinlendiği biliniyor. ABD eski devlet başkanı Franklin D. Roosevelt de Churchill ile beraber bu otelde konaklamıştır. Ayrıca otel, The Man Who Knew Too Much ve Alerte au Sud isimli filmlerin çeşitli sahnelerine de ev sahipliği yapmıştır.


 Lüks odalarının yanında lezzetli yemeklerin ve zengin bir mimarinin de bulunduğu otel hala tüm dünyada yıldızlara ve devlet başkanlarına kapılarını açmaya devam ediyor. Böylesine bir zenginliğe ve cazibeye sahip olan otel, elbette hayatlarının en mutlu günlerini yaşayan çiftler için de güzel bir seçenek olacaktır. 


Yorumlar ( 0 )