kaputaş-1557839169.jpg

Kaputaş Plajı (Kaş-Antalya)

Melike Güney

Başlığı Paylaş

Antalya’daki Kalkan ve Kaş ilçeleri arasında bulunan Kaputaj Plajı, kanyon ağzı yapısında oluşu ve doğal güzelliğiyle Türkiye’nin en güzel sahilleri arasındadır. Dünya geneli listelerinde en güzel sahillerden biri seçilen Mavi Bayrak sahibi Kaputaj Plajı, mavinin her tonunu barındıran kıyısı ve bembeyaz kumsalıyla listelerde yer almayı hak ediyor.

Etrafını kaplayan kayalar ve yer altından akan suların denize ulaştığı bu eşsiz doğal güzellik, Kalkan’a 7, Kaş’a ise 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kanyonun ve sahilin en iyi özelliklerinden biri de ticaret alanına dönüşmeden, tamamen doğal halde kalması; şezlong ya da şemsiye gibi orayı plaja dönüştürecek hiçbir şeyin olmaması ve sadece doğa harikası bir sahil halinde kalarak huzurlu ve dingin zamanlar vaat etmesi. 

Vadinin tepesinden aşağı inen ve biraz fazla sayıda olan basamaklarla ya da deniz yoluyla ulaşılan Kaputaj Plajı’nın 500 metre civarı yakınında da bir su mağarası bulunuyor. Kalkan ve Kaş arasında, yol kenarına park edilmiş araçlar ve içinden inerek bu doğa harikasında yüzmek isteyenleri görürseniz; Kaputaş Plajı’na geldiğinizden emin olabilirsiniz.

Yorumlar ( 0 )