kas-antalya-1555314866.jpg

Kaş - Antalya

Nursena Kaman 15 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Akdeniz Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil şehri olan Antalya'nın Kaş ilçesi, bölgenin en güzel yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Her bütçeye ve beğeniye hitap eden farklı tatil fırsatları bulabileceğiniz Kaş'ta bunun yanı sıra tarihi açıdan değeri olan, gezilip görülebilecek çok yer de mevcut. Akdeniz Bölgesi'nin en dikkat çekici plajı olan Kaputaş da orada bulunuyor. 


Dünyanın her yerinden turistlerin ilgisini çeken ve Türkiye'nin en güzel plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı'nda zaman geçirebilirsiniz. Birçok filme konu olmuş, birçok listede yer almış olan Patara Plajı'nda deniz keyfi yaşayabilir, bölgedeki deniz kaplumbağaları izleyebilirsiniz. Özellikle dalış konusunda en iyi yerlerden biri olarak gösterilen Kekova'daki batık kent, Antiphellos Antik Kenti, Likya uygarlığından kalma olan ve UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde bulunan Xanthos Antik Kenti, Myra Antik Kenti, Noel Baba Kilisesi gibi civarda bulunan birçok değeri görebilirsiniz. Karaçay'da rafting ya da trekking gibi deneyimleri yaşayabilir, Yunanistan'a bağlı olan ama çok yakında bulunan Meis Adası'na geçebilirsiniz. 


Bununla birlikte tarihi güzelliklerde sınır tanımayan Kaş'ta bulunan Simena (Kaleköy) de seyahat rotanızın uğrak noktalarından biri olabilir. Sadece denizden ulaşımı olan bölgede denizin içinde bulunan Likya Lahdi'ni görebilirsiniz. Tekne turu deneyimini yaşamanın yanı sıra dalış ya da jeep safari gibi yeni deneyimleri de deneyebilirsiniz.

  

Yorumlar ( 0 )