turkiye-tatil-yapilacak-yerler-1555315408.jpg

Türkiye'de yazın tatil yapılabilecek en güzel yerler

Aslı Baran

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ülke genelinde tatil planları da yapılmaya başlanıyor. Türkiye'nin konumunun ve doğal güzelliklerinin bir getirisi olan onlarca sahil şehri ve kasabası bulunuyor; bu nedenle yaz turizmi dünyanın her yerinden çektiği ziyaretçilerle daha fazla canlanıyor. Türkiye'de kış tatili için ayrı, yaz tatili için ayrı gidilebilecek birbirinden güzel birçok yer olsa da; yaz tatillerinde tercih edilebilecek, özellikle en çok beğeni toplayan bazı şehir, kasaba ve adalarımız yok değil. 

Büyüleyici koylarından doğal güzelliklerine, tarihi yapılarla çevrelenmiş eşsiz sokaklarından eğlence hayatına, doğayla iç içe bir tatil yapabileceğiniz küçük adalardan en lüks otellerin bulunduğu bölgelere kadar yaz ayları için ideal olan en güzel tatil yerlerini sizler için derledik. Bu 10 tatil yeri, her bütçeye ve beğeniye uygun alternatiflerden derlenmiş olup genellikle tercih edilen yerler arasından seçildi. İşte Türkiye'de gidilebilecek, yaz ayları için en güzel tatil yerleri...


Anahtar Kelimeler: tatil, yaz, türkiye, güneş, kum, plaj, en güzel yerler, en iyi tatil yerleri, tatil yerleri

1

0
izmir-cesme-1546871861.jpg

Çeşme - İzmir

İzmir'de yaz sezonu denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Çeşme, eğlence ve turistik mekanlarıyla öne çıkıyor. Burada yapabileceğiniz farklı aktiviteler var. Öncelikle mutlaka bir tekne turuna çıkmalısınız. . . .

2

0
kusadasi-aydin-1555315272.jpg

Kuşadası - Aydın

Ortaçağ döneminde korsanların uğrak yeri olan Kuşadası, Aydın'a bağlı güzel bir tatil beldesi. Kuşadasında uygun bütçelerle güzel bir tatil geçirebileceğiniz gibi, gezip görebileceğiniz yerlerin sayısı da oldukça fazla. Öncelikle Kuşadası'nın adını almasında etkisi olan, bir kalesi olan Güvercin Adası'na gidebilir, her sene birçok kuşun uğradığı bu adaziyaret edebilirsiniz. . . .

3

0
agva-sile-istanbul-1555315037.jpg

Ağva - İstanbul

Yaz tatili yapılabilecek, yazın gezmek ve görmek için en ideal yerlerin Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde toplandığı bir gerçek olsa da; İstanbul'da bulunan bir yerin listemizde olması sizleri şaşırtmasın. Her zaman uzun uzun tatil yapıp dinlenebilecek, her yeri gezip görebilecek zaman ve bütçe yaratmak mümkün olmayabilir. . . .

4

0
oludeniz-fethiye-1555315233.jpg

Ölüdeniz - Fethiye

Kapalı bir havza olan, adını tamamiyle hak eden dümdüz denizi ve koyuyla Ölüdeniz de bu listede olmayı hak eden, yazın gidilebilecek en güzel yerler arasında bulunan güzel bir tatil yeri. The Times'ın Türkiye'nin gizli cennetleri arasında yer verdiği Ölüdeniz, birçok doğa harikasının bir arada bulunduğu tam bir cennet! . . .

5

0
gokceada-bozcaada-1555314959.jpg

Bozcaada - Gökçeada - Çanakkale

Türkiye'nin üç tarafının denizlerle kaplı olması, ülkemize eşsiz koylar bahşetmesinin yanı sıra turizm açısından önemli bir yeri olan birbirinden güzel adalar da bahşetmiş. Bunlardan ikisi Bozcaada ve Gökçeada: İkisi ayrı yerler olsa da, aynı bölgede bulundukları için listemizde onlara tek maddede yer vermeyi tercih ettik. . . .

6

0
datca-mugla-1555314910.jpg

Datça - Muğla

Yaz aylarında gidilebilecek en güzel şehirlerin başında gelen Muğla'nın güzellikleri saymakla bitmiyor. Her beldesi birbirinden ayrı, her detayı bir diğeriyle yarışabilecek güzellikte olan Muğla'nın dünyanın ilgisini çeken bir başka yeri bulunuyor: Datça! Yaz tatilinin bir nevi deniz keyfi olduğu düşünülürse; bunun için en ideal yerlerden biri kesinlikle Datça'dır; . . .

7

0
kas-antalya-1555314866.jpg

Kaş - Antalya

Akdeniz Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil şehri olan Antalya'nın Kaş ilçesi, bölgenin en güzel yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Her bütçeye ve beğeniye hitap eden farklı tatil fırsatları bulabileceğiniz Kaş'ta bunun yanı sıra tarihi açıdan değeri olan, gezilip görülebilecek çok yer de mevcut. . . .

8

0
bodrum-mugla-1555314815.jpg

Bodrum - Muğla

Türkiye'nin en çok rağbet gören, özel dönemlerde ziyaretçi nüfusu milyonları bulan beldesi Bodrum, herkese hitap eden seçenekleriyle yaz ayları için en güzel tatil yerlerinden biri olarak listemizde bulunuyor. Bodrum Kalesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Halikarnas Mozolesi, Bodrum Anfi Tiyatrosu, tarihi yeldeğirmenleri gibi birçok tarihi değeri de barındırarak kültür turları için de fırsat yaratan Bodrum, özellikle gece hayatıyla da biliniyor. . . .

9

0
kuzey-kibris-turk-cumhuriyeti-1555315332.jpg

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Akdeniz'de bulunan, kuzey kısmı Türkiye'ye bağlı bulunan Kıbrıs, tatil için gidilebilecek ve fazlaca alternatif sunan güzel yerler arasında yer alıyor. Diğer birçok yere göre daha lüks bir tatil için tercih edilebilecek olan Kıbrıs, plajlarından lüks otellerine, gece hayatından eğlence mekanlarına kadar çoğunlukla eğlenceye dayalı bir tatil geçirmeyi amaçlayanları hedef alıyor. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

tatil, yaz, türkiye, güneş, kum, plaj, en güzel yerler, en iyi tatil yerleri, tatil yerleri
Yorumlar ( 0 )