kurtseyit-1552486890.jpg

Kurt Seyit ve Şura

Melike Güney

Başlığı Paylaş

Ay Yapım’ı olan Kurt Seyit ve Şura Kıvanç, Tatlıtuğ ve Farrah Zeynep Abdullah’ın başrolleri paylaştığı bir aşk hikâyesidir. Rusya’da muhteşem bir hayat sürerken İstanbul’a gelmek zorunda kalan âşıkların son derece heyecanlı olan aşkları ve başlarından geçen olaylar anlatılıyor. Kurt Seyit Kıvanç Tatlıtuğ Kırımlı bir üsteğmendir.

Şura Farrah Zeynep Abdullah ise asil bir Rus ailesinin güzel kızıdır. Kurt Seyit ve Şura’nın 1920’li yıllarda aşk ve macera dolu hikâyelerinin konu edildiği dizide öne çıkan birçok karakter bulunuyor. Mesela Şura’da gözü olan ve onu elde etmek için her fırsatı değerlendiren Petro Birkan Sokullu bunlardan biridir. Kurt Seyit ve Şura bir baloda karşılaşır. İlk karşılaşmalarında birbirlerinden etkilenir ve âşık olurlar.

Petro gizemlerle dolu bir adamdır. Gerçek yüzünü hiçbir zaman Kurt Seyit ve Şura’ya göstermez. Arkadaş olan Petro ve Kurt Seyit’in arkadaşlığına gölge düşer. Petro Kurt Seyit ve Şura’nın aralarını bozmak için her yola başvurur. Uçarı ve şımarık bir kız olan Şura, Kurt Seyit’e duyduğu aşkla zamanla olgunlaşır ve güçlü bir kadın haline gelir. Şura hem asil hem de çok güzeldir. Fakat buna rağmen Kurt Seyit’in babası bir Rus gelin istememekte, onların birlikteliğine karşı çıkmaktadır. Kurt Seyit ailesine karşı gelir ve Şura’yı bırakmaz. İstanbul işgal altındadır. Kurt Seyit’i zorlu bir mücadele beklemektedir. Sevdiklerini geride bırakarak çetin bir mücadeleye girer.

Yorumlar ( 0 )