Mulholland Drive (2001)-1566902920.jpg

Mulholland Drive (2001)

Nursena Kaman

Başlığı Paylaş

Zamanın en çok konuşulan filmlerinden biri olan Mullohand Drive filminde; Hollywood yolculuğuna çıkmaya hazırlandığı esnada bir araba kazası geçiren başrol Naomi Watts,  ve amneziye yakalanan bir oyuncuya hayat veriyor. Bu gizemli yapıt, çalınan parayı, yozlaşmış film yönetmenlerini, felsefik kovboyları ve ölümcül gangsterleri içerirken kafalarda kimlik ve gerçeklik hakkında soru işaretleri oluşturuyor. Sonuç olarak ise karşımıza hayranların hala yıllar sonra bile parça parça incelemeye çalıştığı ve Lynch’i üçüncü Oscar adaylığı kazdığı bir kült ortaya çıkıyor.


Mulholland Drive (2001) Film Fragmanı


Mulholland Drive (2001) Film Konusu

Kült filmlerden biri olan Mullohand drive, Betty Elms, en büyük hayali Hollywood'da ünlü bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır. O kadın da Betty'den hoşlanmaya başlar ve aralarında gizemli ve oldukça erotik bir ilişki başlar. Mulholland kavşağında bir trafik kazası gerçekleşir. Bilinç ve bilinçaltı birbirlerine karışırlar. Bütün bu hayatlar, birbirlerine gireceklerdir.


Mulholland Drive (2001) Film Bilgileri

Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2002

Tür: Fantastik, Gerilim, Dram

IMDb: 8,3

Rotten Tomatoes: %83

Yönetmen: David Lynch

Oyuncular: Naomi Watts, Laura Harring, Justin Theroux

Mulholland Drive (2001), Mulholland Drive (2001) izle, Mulholland Drive (2001) filmi, kült film, david lynch filmi, en iyi filmler
Yorumlar ( 0 )