simge-1557834704.jpg

Simge

Melike Güney 14 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Ad Soyad: Simge Sağın 

Doğum Tarihi: 08 Ağustos 1981 

Nereli: İstanbul 

Müzisyen bir babanın kızı olması hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep olan ilk faktördür. Daha on iki yasında iken gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü. Simge Sağın, öğrenciliği süresince popüler müzik camiasında çalışmaya başlamış ve ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazanmıştır.

Daha sonrasında Gülşen‘e 4, Yaşar Günaçgün‘e 2 ve Serdar Ortaç‘a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etmiştir. 2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen‘in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraç ile düet yaptı. Süper FM’in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında da pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirmiştir. 

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü 2011 yılında piyasaya sürdü. 2014 yılında Bip Bip albümünü ve 2015 yılında ise Miş Miş” adlı ilk teklisini, 2016 yılına gelindiğinde ise Yankı ve Kamera albümlerini müzik severlerle buluşturdu.

Yorumlar ( 0 )