summerwind-1561452266.png

Summerwind Olayı

Aslı Baran 25 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

Bir başka ürpertici ve gizemi çözülemeyen olay ise Wisconsin’de Summerwind adında bir konak. 1920’li yıllarda yapılmış ve şimdiye kadar orada yaşayan insanlar kötü bir tecrübeye sahip olmuşlardır.

İlk sahibi karısıyla birlikte bu konakta yaşarken, hizmetkarlarından sürekli şikayetler duymaya başlarlar. Bir gün bodrumun sarsıldığı ve bir adamın hayalinin görüntüsünü gördüklerini söylerler. 40 yıl boş kalmış olan konağa, daha sonra yeni sahipleri taşınırlar. Ancak neredeyse her an titreyen gölgelerden görüp garip olaylar ile karşılaşırlar. Odalardan çeşitli yumuşak sesler duyarlar. Yemek odasında bazen ortaya  çıktığı söylenen bir kadının da hayalinden bahsederler. 

Daha sonra küçük bir kızın kalıntılarını bulduklarını ve ikici kez kontrol etmeye gittiklerinde ise cesedin yerinde olmadığını söylerler. Sonraki yıllarda evi yenilemek için bazı inşaat işçileri kiralarlar, ancak işçiler kullandıkları araçların sürekli kayıp olduğunu ve ölçülen odaların boyutların sürekli olarak değiştiğinden şikayet ederler. Bu gizem de hala çözülmüş değildir.

Yorumlar ( 0 )