zelda-skyward-1550731467.jpg

The Legend of Zelda: Skyward Sword

Aydın Mert

Başlığı Paylaş

The Legend of Zelda: Skyward Sword, Nintendo EAD tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayımcılığı yapılan bir oyundur. The Legend of Zelda serisinin on beşinci oyunu olan The Legend of Zelda: Skyward Sword, 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Serinin sunduğu en başarılı oyunlardan birisidir.


Oyunun ana karakteri olan Link, yeniden bir maceraya kapı açmış bulunmaktadır. Hikaye, Link ve Zelda ‘nın en eski dönemlerinden bahsetmektedir. Hikaye içerisinde Link daha şövalye bile değildir. Yaşananların çoğu gökyüzünde yer alan ve Skyloft diye adlandırılan adalarda gerçekleşmektedir. Burada yaşayan köy halkı kuşların sırtında yolculuk etmektedir. Ana karakterimiz Link ‘de kuşlar ile yolculuklar yapmaktadır. 


Oyunun başında Zelda ‘nın kaçırılmasının ardından Link, Zelda ‘nın peşine düşer. Bu macera dolu olayların içerisinde Link ‘e ise Fi adındaki arkadaş rehberlik etmektedir. Nerede ne yapılması gerektiğini söyleyerek Link ‘e her yerde yardımcı olmaktadır. Zelda serisinin nefes kesen oyunlarından biri olan Skyward Sword, dünya genelinde yaklaşık olarak 4 milyon kişi tarafından satın alınmıştır.

Yorumlar ( 0 )