MV5BMDIzODcyY2EtMmY2MC00ZWVlLTgwMzAtMjQwOWUyNmJjNTYyXkEyXkFqcGdeQXVyNDk3NzU2MTQ@-1567362970.jpg

Truman Show (1998)

Nursena Kaman

Başlığı Paylaş

Truman şahane bir adada yaşamını sürdürmektedir.  Ancak bu ada, Truman dışında her şeyin sahte olduğu bir bölgedir ve doğduğu günden bu yana sürekli olarak seyirciler tarafından izlenmiştir. Truman, bu durumun hiç farkında olmaz,  ta ki öldü diye bildiği babasını görene dek.

Truman Show Film Özeti

Truman Show sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından birine sahip. Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk imrenilecek derecede ütopik bir hayat sürmektedir. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp herhangi bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır. Başkarakterimiz Truman da bu şanslı insanlardan biridir. Güzel bir eşe ve mutlu bir hayata sahip olan Truman, bir gün öldüğünü zannettiği babasını bir gün caddede gördüğü ana kadar hayatı olduğu gibi yaşar. Babasını gördüğüne emindir ancak adam bir anda ortalıktan kaybolmuştur. İlerleyen günlerde çeşitli gizemli anlar yaşayan Truman bir şeylerin yolunda gitmediğini fark edecek, sahip olduğu hayatın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışacaktır.
Televizyon sektörü üzerine yapılan en esaslı eleştirilerden biri olan Truman Show sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından birine sahip. Aynı zamanda başrolündeki Jim Carrey'nin olağanüstü performansını da es geçmemek gerekiyor.

Truman Show Fragmanı 

https://www.youtube.com/watch?v=loTIzXAS7v4

Truman Show Film Bilgileri

Yönetmen: Peter Weir

Oyuncular: Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone devamı

Tür: Dram, Komedi

Ülke: ABDTruman Show, Truman Show filmi, Truman Show özet, en iyi filmler, en güzel filmler, film tavsiyesi
Yorumlar ( 0 )