Xenoblade-Chronicles-1550731564.jpg

Xenoblade Chronicles

Aydın Mert 21 Şubat 2019

Başlığı Paylaş

Xenoblade Chronicles, Monolith Soft şirketi tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayımlanan bir oyundur. İlk olarak 2010 yılında Japonya ‘da tanıtımı yapılmıştır ve piyasaya sürülmüştür. Ancak oyun 2011 yılında Avrupa ‘da, 2012 yılında ise Amerika ‘da satışa sunulmuştur. Bu zamanlamadan dolayı oldukça tepki görmüştür.


Her yıl kullanıcıların firmalardan beklentileri artmaktadır ve gelişen teknoloji dolayısıyla duyulan gereksinim ihtiyacı da kabarmaktadır. 2 yıl önce tasarlanıp piyasaya sürülen bir oyuna 2 yıl sonra ulaşan bir kullanıcının o oyundan beklentisinin fazla olmayacağı yüksek ihtimaldir. Çünkü o oyun 2 yıl önceki şartlarda oluşturulan bir oyundur. 


Xenoblade Chronicles oyunu bu konuda fazlasıyla sıkıntılar yaşamıştır. Eğer çıkış yılına göre bir değerlendirme yapılacak olursa, Xeno serisinin yedinci oyunu olmasından dolayı serinin izlerini fazlasıyla taşımaktadır ve konu içeriği olarak oldukça ilgi çekicidir. İki devin üzerinde gerçekleştirilen yaşamın ilginçliği kullanıcılar tarafından ilgi çekiciliğe dönüşmüştür. 


Oyunun ana karakteri Shulk ‘tur. Shulk ‘un görevi Hom ‘lara ikinci defa saldıran Mechonlar ‘ı en önemli detaylardan biri olan Monado kılıcı ile yenebilmesidir. Bu kılıcı kontrol etme görevinin Shulk ‘ta olması onu özel kılmaktadır. Oyun, duyuruluşundan 2 yıl geç olarak Amerika ‘da satışa sunulmuş olsa da en büyük satışı yine Amerika ‘da gerçekleştirilmiştir. Oyunun toplamda yaklaşık olarak 1 milyon satışı yapılmıştır.

Yorumlar ( 0 )