DsMYVdkXQAAw7ki-1567072625.jpg

Mutluluk Dağıtmak - Tony Hsieh

Tarık Kamanlı

Başlığı Paylaş

Zappos'u bir çoğumuz duymuştur. Ülkemizde faaliyet göstermese de dünyanın en büyük online ayakkabı satış sitesi. Mutluluk dağıtmak kitabı da bu sitenin hikayesini anlatıyor. Tony Hsieh dünyanın en seri teşebbüsçülerinden birisinin kaleminden çıkmış bir kitap var sırada. Tony Hsieh genç bir iş adamı ve dünyanın en büyük online ayakkabı alışveriş sitesi olan Zappos‘un da CEO’su. Kitabın isminden mutluluğa erişmek için yazılmış algısı uyanabilir fakat öyle değil. Bir şirket nasıl yönetilir, temelleri nasıl atılır, bu süreçte neye inanmalıdır gibi suallerin cevabını veren kitap her teşebbüsçünün kesinlikle okuması şart olan bir eser. Bu arada hayatınızın iş dünyası dışında kalan bölümlerine de ışık tutan kitap, yazarın özden ve yalın üslubu sayesinde daha da okunulur hale gelmiş.


Akıcı ve keyifli uslubuyla Tony’nin iş ve hususi hayatında öğrendiği dersleri çocukken kurduğu solucan çiftliği işinden zappos.com’a uzanan yolculuğu şeklinde anlatmaktadır. Kitapta yazarın ihtirasını nasıl keşfettiğini, zappos‘un karlı ve başarılı bir şirkete dönüşmesinin arkasında yatan sıra dışı uygulamalardan örnekleri ve hayat emeline nasıl eriştiğinin hikayesini bulacaksınız.

Mutluluk Dağıtmak - Tony Hsieh Kitabı Yorumları

E-ticaret şirketi Zappos'un hikayesi. Ama daha da ötesi... Girişimlerin çoğu büyürken sistematik bir yönetim sistemi ve kurum kültürü oluşturmayı ihmal ettiklerinden batarlar. Zappos da az kalsın bu sebeple batıyordu. Tony Hsieh bu dönemde kurum kültürünün hayati önemini anladı ve kitapta anlatıyor. Öneririm!


Mutluluk Dağıtmak - Tony Hsieh Kitabı Hakkında

Dili: Türkçe

Yayınevi: Boyner Yayınları

Sayfa Sayısı : 256

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

zappos kitap, mutluluk dağıtmak kitabı, e ticaret kitabı, online ticaret kitabı, girişim kitabı
Yorumlar ( 0 )