Straight-1566913964.jpg

The Straight Story (1999)

Nursena Kaman 27 Ağustos 2019

Başlığı Paylaş

Ölümcül derecede hastalanan Richard Farnsworth'ın efsanevi oyunculuğuyla Straight Story filmi yaşam öykü dram alanında çok güzel filmlerden biridir. Karanlık, gerçeküstü, çarpık film dünyası karabasanları isminizle ilişkilendirdiğinde ne yapardınız? Onlara dramatik bir yolculuk temasının işlendiği, “Düz Hikaye” verirsiniz. Lynch’in olduğu düşünülmeyecek kadar sade işlenmesine karşın, “The Straight Story” Lynch’in kariyerindeki en kritik başarılardan biri haline geldi. Alvin Straight karakterine hayat veren ve o sırada ölümcül derecede hastalanan Richard Farnsworth,unutulmayan bir final performansı sergiledi.

The Straight Story Film Fragmanı


The Straight Story Film Konusu

Alvin Straight oldukça sıradan, yaşı geçkin bir adamdır. Kızı ile küçük bir kasabada yaşamaktadır. Bu küçük ailenin pek parası yoktur ayrı olarak Alvin diyabetlidir. Yaşı sebebiyle araba kullanamaz, kendi başına yürüyemez haldedir. Ancak tüm bunların karşısında inatçılığıyla direnmektedir. Bir gün gelen bir telefonla on senedir hiç konuşmadığı ağabeyinin kalp krizin geçirdiğini öğrenir. Bunun üzerine çim biçme makinasını alarak kilometrelerce sürecek bir yolculuğa çıkar.

The Straight Story Film Bilgileri

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 1999

Tür: Biyografi, Dram

IMDb: 8.0

Rotten Tomatoes: %96

Yönetmen: David Lynch

Oyuncular: Richard Farnsworth, Sissy Spacek, Jane Galloway Heitz 

The Straight Story (1999), The Straight Story (1999) izle, The Straight Story (1999) film, david lynch filmleri, en iyi filmler
Yorumlar ( 0 )